תשמישי קדושה – מה זה?

תוכן עניינים

המסורת היהודית היא מסורת ייחודית ששונה לחלוטין ממסורות אחרות כפי שאנו מכירים אותן. המנהגים היהודים עם שונים, כאלה שהופכים את הדת כולה להיות מעניינת ומרתקת. אחד מהדברים שמייחדים את הדת היהודית בהשוואה לדתות אחרות אלה תשמישי הקדושה. תשמישי קדושה הם חפצי קודש שעוזרים לכל יהודי לקיים את המצוות. חלק נכבד מהתשמישים האלה עוברים מדור לדור במשך מאות שנים. תוכלו למצוא מבחר ענק של תשמישים המסייעים לקיים את כל אותן תרי"ג מצוות. מה אתם צריכים לדעת עוד על תשמישי הקדושה בהם אתם משתמשים דרך קבע? אחרי שתכירו כל תשמיש יהיה לכם קל לרכוש את אלה המתאימים לכם. המטרה היא שלכל יהודי יהיה קל ונוח לקיים את המצוות מבלי לחשוב על האפשרות לוותר על כך.

 

מדוע רוכשים תשמישי קדושה?

 

רשימת תשמישי הקדושה בהם משתמשים דרך קבע היא ארוכה ומפותלת. את רוב תשמישי המצווה תכירו מבעוד מועד, אך אולי לא שייכתם אותם לקטגוריה הזו. התשמישים נועדו כדי שכל יהודי יוכל לקיים את המצוות בדיוק איך שההלכה קבעה לקיים אותן. כל מצווה היא עולם שלם בפני עצמו, לכל מצווה יש את הקווים המנחים שלה. שימוש בתשמיש קדושה יסייע לכל יהודי ולכל יהודייה כמובן לקיים את כל המצוות ביהדות. יש כאלה שמשתמשים בתשמישים מסוימים באופן קבוע, בחלקם הם משתמשים רק בעת הצורך. הכי חשוב שיהיה לכם בבית את כל התשמישים שיעזרו לכם לקיים את המצוות כדת וכדין.

 

אילו תשמישי מצווה הכי מוכרים?

 

כבר אמרנו שיש רשימה ארוכה של תשמישי מצווה, לכל אחד מהם יש את התועלת שלו. ככל שיהיו לכם בבית ובעסק יותר תשמישי קדושה, כך יהיה קל לקיים את המצוות השונות. אך כמובן שיש תשמישים מוכרים, כאלה שכל אחד מאיתנו מחזיק בהם. המזוזה היא אולי תשמיש הקדושה הכי מוכר שיש, הרי הוא נמצא באופן קבוע על מפתן הדלת. הנשיקה למזוזה עם הכניסה או היציאה מהבית מסמלת את האמונה בקדוש ברוך הוא. גם טלית ותפילין הם תשמישי מצווה מוכרים, מדובר על תשמישים שמשמשים גברים. בכל יום מצווה הגבר להניח תפילין ולהתעטף בטלית לפני שהוא מברך ומתפלל.

 

מאיפה כדאי לרכוש תשמישים?

 

בעבר הייתם יכולים למצוא תשמישי קדושה בכל חנות, גם בחנויות שלא מתמחות בתחום זה. כיום כולם מבינים כי תשמישי מצווה מוטב לרכוש מחנות המתמחה במוצרים אלה. כך תוכלו להנות מתשמישים שישדרגו את הבית או העסק, ויגרמו לכם לרצות לקיים את המצווה. מבחינתכם ההסתכלות על אותם מוצרים צריכה להיות הסתכלות מעט שונה מבדרך כלל. תאפשרו לכם ליישם את כל המצוות מבלי להתפשר על האיכות של תשמישי הקדושה אותם תרכשו. בחנות שמוכרת רק תשמישים לקיום המצוות ביהדות תמצאו כל מה שאתם מחפשים ומעבר לכך.

 

כמה עולה תשמיש קדושה יוקרתי?

 

מי שחושב שהמחיר של תשמישי קדושה זול ככל הנראה עדיין לא קנה תשמישים יוקרתיים. בחנות יודאיקה תמצאו המון תשמישי מצווה יוקרתיים, אך המחיר יכול להרקיע שחקים. המחיר נקבע בהתאם לסוג התשמיש שאותו תרצו לרכוש, ולמוצר הספציפי אותו תבחרו. עם זאת המחירים מאוד דינאמיים, כך שכל אחד יכול למצוא את המוצר המתאים עבורו. הכי חשוב שתקיימו את המצוות אותן מחויבים היהודים לקיים באופן קבוע. אם תצליחו לרכוש תשמישים יוקרתיים זה בהחלט יכול להיות פלוס שיגרום לכם הנאה ותחושת סיפוק. המחיר יכול להתחיל מכמה עשרות שקלים לתשמישים רגילים ועד לכמה אלפי שקלים לתשמישים מיוחדים במינם.  

שתפו את הכתבה

הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים 24/7 בכל מה שחם!

דילוג לתוכן