תביעה לאחר תאונת דרכים, מה מומלץ לעשות?

תוכן עניינים

נפגעתם כתוצאה מתאונת דרכים? על מנת שתוכלו להשיג את הפיצוי שמגיע לכם תצטרכו לבצע מספר פעולות מסוימות. חלק מהפעולות הן כאלה שאמורות לעשות את ההבדל בין הצלחה בתביעה לבין כישלון בתביעה. זוהי הסיבה שבגללה מוטב להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום של תאונות דרכים. הוא בוודאי יוכל להסביר לכם מה נכון לעשות לאחר תאונת דרכים ומה לא נכון לעשות לאחר תאונת דרכים. אין סיבה שאת הבחירות המשמעותיות תעשו באופן עצמאי, הרי אין לכם את הידע הנדרש לשם כך. עורך דין תאונות דרכים יספק מענה לכל שאלה שמטרידה אתכם, גדולה וקטנה כאחד.

 

החלפת פרטים בין הצדדים המעורבים בתאונה

 

בשלב הראשון שלאחר תאונת הדרכים ישנו צורך להחליף פרטים בין הנהגים המעורבים בה. לרוב מעורבים בתאונת דרכים שני נהגים, אך בחלק מהמקרים יכולים להיות מעורבים יותר מנהג אחד לדוגמא בתאונת שרשרת המערבת יותר משני רכבים מעורבים בתאונת דרכים.

מה חשוב לעשות לאחר תאונת דרכים

במידה וניתן, יש לצלם את זירת התאונה ועוד בטרם הוזזו הרכבים בנוסף, לבדוק האם היו עדים לתאונת הדרכים במידה ויש לקחת את הפרטים המלאים שלהם , במידה וניתן, יש לצלם את מיקומי פגיעות הפח בכל הרכבים המעורבים בתאונת הדרכים. כל אלו יכול  ויעזרו בהמשך להבנת מנגנון התאונה ככל ותהיה מחלוקת באשר למי מבין הנהגים המעורבים בתאונה יש אחריות להתרחשותה, חשוב להתפנות מיד לאחרת תאונת הדרכים  לטיפול רפואי  ולציין בפני הגורם הרפואי המטפל מהם האיברים שנפגעו כתוצאה מתאונת הדרכים ומהם המגבלות בקשר עם אותם פגיעות גוף.

פונים בהקדם לעורך דין תאונות דרכים

 

גם אם הכל נמצא תחת שליטה, מוטב כי לא תתמודדו לבד במערכה. יש לא מעט אנשים שמגלים בדיעבד כי בגלל שהם לא פנו לעו"ד תאונות דרכים ישנה בעיה. עורך דין תאונות דרכים הוא איש שמתעסק אך ורק עם מקרים דומים למקרה שבו אתם מעורבים. לפיכך תוכלו לסמוך עליו שהוא ידע בדיוק מה נכון לעשות בשביל למנוע החמרה של המצב. אם תפנו בהקדם לעורך דין המתמחה בתאונות דרכים תחסכו לעצמכם לא מעט טעויות במעלה הדרך. טעויות שעלולות להיגרם בגלל חוסר בקיאות, דבר שעשוי להיות קריטי מבחינתכם. הרי את חברות הביטוח השונות לא באמת מעניין עד כמה אתם בקיאים בנושא של תאונות דרכים.

 

שומרים כל מסמך שנמצא ברשותכם

 

הנטייה הטבעית שלנו תהיה לזרוק את כל המסמכים השונים שקשורים לתאונה. אך במקרה הזה יהיה עליכם לדאוג לשמור את כל המסמכים שיכולים לעזור לכם בתביעה העתידית. כמובן שאת התביעה תצטרכו לנהל יחד עם עורך דין תאונות דרכים. כל מסמך שתגישו לתביעה אמור להיות מסמך שמחזק את הטענות השונות שלכם. באופן טבעי במקרה הספציפי הזה חובת ההוכחה תהיה אך ורק עליכם. אתם אלה שתצטרכו להוכיח כי נפגעתם כתוצאה מהתאונה. רק כך תוכלו להשיג את כל הפיצויים המגיעים לכם,. ללא מסמכים ואישורים שונים יהיה לכם מאוד קשה לקבל פיצוי הולם.

שתפו את הכתבה

הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים 24/7 בכל מה שחם!

דילוג לתוכן