קורסי דאטה אנליסט מומלצים

תוכן עניינים

תחום ניתוח הנתונים, המכונה גם דאטה אנליסט – הינו אחד מהתחומים המבוקשים כיום בשוק העבודה ואנשים רבים לומדים אותו. ישנם קורסים מקוונים וקורסים פרונטאליים רבים שניתן ללמוד בתחום. במאמר זה נספר על סוגיקורס דאטה אנליסטמומלצים.

 

קורס ארוך ומעמיק או קורס קצר ותמציתי, מה עדיף?

ההתלבטות הראשונית כאשר לומדים תחום חדש, הינה האם ללמוד באופן מקיף ומעמיק את הנושא בלמידה שאורכת זמן רב יותר או ללמוד באופן תמציתי ומקוצר. אין תשובה נכונה או לא נכונה, אלא יכולות למידה וצורך מקצועי להמשך. קורס ארוך ומעמיק מתחיל ביסודות ניתוח הנתונים ומעניק כלים לאנליסט המתחיל, לצד למידה מעמיקה של החומר. קורס מסוג זה עלול לכלול כמות נרחבת מאוד של תכנים וכלים : עבודה עם מספרים, כלים טכניים לעבודה. בקורס מקיף לרוב לומדים מגוון רב של כלים ותיאוריות. כביכול זוהי הבחירה האידיאלית ללימוד תחום חדש, אך יש לדעת כי עולם ניתוח הנתונים הינו רחב ולא תמיד הכשרה כה כללית מאפשרת ביטוי אמיתי של התמקצעות בתחום אחד בתוך התחום הרחב. ייתכן ותכנים שילמדו בקורס לא יהיו רלוונטים לעבודה עצמה ושלא תינתן העמקה בדגשים נחוצים באמת.

קורס קצר יותר, מאפשר התמקצעות פרקטית עם כלים ספציפיים בתחום המיועד. החיסרון של קורס מסוג זה, הינו שהקורס אינו בהכרח מקנה ידע והבנה נרחבת לעיסוק ממושך בתחום.

 

קורסים בלימוד עצמי

קורס מסוג זה הינו קורס שנעשה לרוב באמצעים מקוונים מטעם אקדמיות מקוונות למיניהן. קורסים אלו הינן בתשלום מופחת מאלו הפרונטאליים ואינו מצריך לרוב הגעה למקום הלימוד אלא נעשה מהמחשב. ישנו מבחר גדול של קורסים מסוג זה ויש לשים לב שהקורס הנבחר הינו דרך חברה מקצועית העובדת עם מומחים בתחום. החיסרון של קורסים אלו, הינו שלרוב ההתמקדות הינה בלימוד הכלים הפרקטיים בלבד ולא בפיתוח חשיבה אנליטית שבמקרים רבים הכרחית בעיסוק במקצוע.

 

לסיכום

ישנן דרכים רבות ומוסדות רבים המציעים לימוד דאטה אנליטיס. טרם הבחירה, יש לשים לב מי החברה דרכה אתם לומדים, מהו סוג הלימוד הנכון עבורכם ומכך לבחור את שיטת ומקום הלימוד. בהצלחה!.

שתפו את הכתבה

הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים 24/7 בכל מה שחם!

דילוג לתוכן