פרקט או רצפת שיש?

תוכן עניינים

קודם כל נתחיל ממה שיכול להיות קצת מובן מאליו, איך אתם רוצים בכלל שהבית שלכם יראה? אתם מהאנשים אשר מעדיפים רצפה משיש שהיא בעלת מראה מאוד אלגנטי, או אולי ריצוף של פרקט בעל לוק חמים מאוד וביתי? או שאולי בכלל מספיק לכם מראה מאוד פשוט של רצפת קרמיקה, ואתם כלל לא שואפים להרבה יותר מזה. בחירה בריצוף אשר עשוי מאריחים או מקרמיקה מאפשר שלל ענק של אפשרויות. האפשרויות האלה שונות אחת מן השנייה בצבע שלהן, בטקסטורה שלהן וכמובן במרקם. לעומת רצפה מאריחים, רצפה מפרקט יעניק לביתכם מראה ייחודי, מראה מאוד ביתי שהוא נעים ומרגיע. פרקט טבעי ידוע בתחושה אשר הוא נותן, אפשר להגיע אל מראה מאוד כפרי יחד עם רצפת הפרקט. בשורה התחתונה, כאשר זה נוגע אל המראה זאת ההחלטה שלכם אשר קובעת, איך באמת יהיה לכם נעים בתוך הבית שלכם?

חשיבות העמידות

פרמטר נוסף אשר מאוד כדאי לכם לבחון כאשר אתם מתלבטים בין פרקט לבין ריצוף הוא כמובן העמידות של הרצפה מפני שריטות ועוד פגעים שונים נוספים, וכן גם הקלות של ההחלפה של הקורות או של האריחים במקרים רבים של פגיעות. פרקט למינציה הרבה יותר עמיד לשריטות וגם זול לתיקון או החלפה. פרקט עץ גושני או פרקט אשר עשוי מעץ רב שכבתי, לשניהם יש את המראה הטבעי אבל הם יותר יקרים והם גם הרבה יותר רגישים לשריטות. כיום קיימים עוד תכשירים ספציפיים בשביל הניקיון של פרקטים מעץ, ואיתם אפשר להחזיק מעמד הרבה יותר שנים. לקרמיקה יש אורח חיים ארוך יחסית, אבל היא יכולה להישבר או להיסדק בקלות אם אתם מפעילים עליה משקל גדול או לחץ שהוא לא מתאים.

פרמטר שקשור אל הקור ברגליים

בניגוד לריצוף הקר כמו ריצוף משיש, הפרקט עוזר בשמירה על הטמפרטורה של החדר וככה הוא יכול אפילו להוזיל את העלויות של חשבון החשמל החודשי שלכם. כאשר אתם קונים פרקט עץ גושני או פרקט תלת שכבתי מעץ, אתם מקבלים מראה שהוא טבעי, מגע מאוד נעים של העץ בכפות הרגליים, כמו גם תחושה של חמימות בתוך החדר. פרקט עץ טבעי בעל ציפוי לכה או ציפוי של שמן מעניק תחושה מאוד נעימה ביותר לרגליים, ואוטם את הטמפרטורות בצורה מצויינת, הפרקט בעצם שומר על החום שלו גם בזמן הכי קר בחורף והוא עוזר לכם לא לחלות.

החלפות

לפעמים אפשר להיתקל בהמון מרצפות אשר נשברו, שנסדקו או שנשחקו יחד עם הזמן .כל נזק שכזה, קטן או לא, בתוך האריחים, יכול להראות בצורה מאוד ברורה ולפגוע מאוד בכל האסתטיקה שיש לריצוף. ההחלפה של האריח הבודד היא מאוד מסובכת והיא לא אפשרית על פי רוב האנשים בצורה עצמאית.

עלויות

השיש יהיה יקר באופן כפול מכל הסוגים של רצפות הפרקט, וגם מריצוף של קרמיקה. הרצפה הבאה שעולה במדרג המחיר, היא רצפה מקרמיקה אשר תהיה יותר זולה מהשיש, אבל יקרה יותר מכל הפרקטים האחרים למיניהם. המחיר של פרקט עץ גבוה מהמחיר של פרקט למינציה, וזה בגלל שהעלויות של חומר הגלם וההתקנה הן יקרות יותר. כמובן שמדובר בהתקנה של פרקט מורכב כמו לדוגמא פרקט פישבון, או כאשר מעוניינים בפרקטים מסוג גושני המחירים יעלו, וכאשר אתם עוברים אל פרקט רב שכבתי המחיר יורד. בשביל כל מי שהקריטריון של המחיר משחק בשבילו תפקיד, הבחירה הכי טובה זה פרקט למינציה. זהו פרקט סינטטי אשר מגיע אפילו במספר איכויות ורמות של מחיר, ובגלל זה הוא הפרקט הנמכר בישראל.

שתפו את הכתבה

הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים 24/7 בכל מה שחם!

דילוג לתוכן