מה ההבדל בין אוכל זול לאוכל יקר של כלבים?

תוכן עניינים

המזון שאנו מאכילים את הכלבים שלנו יכול להשפיע באופן משמעותי על בריאותם, מצב הרוח ואריכות החיים שלהם. על כן, כל מי שביקר בחנות חיות יודע שיש מגוון מאוד גדול מזון לבעלי חיים עם מנעד מחירים מאוד גדול שלפעמים גורם לנו לתהות על מה מתבסס הפער? למה יש מחירים זולים ומחירים יקרים? מה כבר יכול לקרות אם נבחר לחסוך קצת כסף וללכת על משהו זול…? אלו שאלות טובות ובמאמר זה ננתח את ההבדלים בין מזונות זולים למזונות יקרים של כלבים.

איכות המרכיבים

מזון כלבים זול

מזון זול לכלבים כולל לרוב מרכיבים באיכות נמוכה יותר. ייתכן שתמצאו חומרי מילוי כגון תירס, חיטה וסויה רשומים כמרכיבים עיקריים. הם יתפסו חלק נכבד במזונות זולים מכיוון שהם זולים ויכולים לנפח את המוצר. עם זאת, הם אינם מועילים מבחינה תזונתית לכלבים כמו מרכיבים אחרים שיכולים להיות באוכל שלו. מזון לא יקר לכלבים עשוי לכלול גם "תוצרי לוואי של בשר" או "תוצרי לוואי מהחי", שהם בעצם השאריות מהחי לאחר הסרת נתחי הבשר העיקריים. בעוד שמרכיבים אלה הם חלבון מבחינה טכנית, הם אינם נחשבים למקורות איכותיים.

מזון יקר לכלבים

אוכל יקר לכלבים, לעומת זאת, מכיל לרוב מרכיבים איכותיים יותר. סביר יותר שתראו סוגים ספציפיים של בשר רשומים כמרכיב הראשון, כגון "עוף", "בקר" או "סלמון". מרכיבים אלה מציעים תכולת חלבון מעולה. מזונות יוקרתיים לכלבים נוטים גם לכלול מגוון רחב יותר של פירות, ירקות ודגנים. תוספות אלו מספקות תזונה מאוזנת עם מגוון רחב יותר של חומרים מזינים.

איזון תזונתי וזמינות ביולוגית

מזון כלבים זול

למזון זול לכלבים יש לעתים קרובות את הרכיבים התזונתיים הנכונים על הנייר, אבל המקור של רכיבי תזונה אלו יכול להשפיע באופן משמעותי על הזמינות הביולוגית שלהם, כלומר עד כמה הגוף של הכלב יכול לספוג ולהשתמש בחומרים המזינים האלה. חומרים מזינים רבים ממקורות וחומרי מילוי באיכות נמוכה אינם נספגים היטב במערכת העיכול של הכלב, וכתוצאה מכך תועלת תזונתית נמוכה יותר.

מזון יקר לכלבים

מזון יקר לכלבים מציע בדרך כלל תזונה מאוזנת יותר, ולעתים קרובות חומרים מזינים אלה זמינים יותר ביולוגית. הסיבה לכך היא שמרכיבים איכותיים בדרך כלל קלים יותר לעיכול ולספיגה של הגוף. בנוסף, למזון יקר לכלבים יש לרוב איזון טוב יותר של חלבונים, שומנים ופחמימות, המחקה את הדיאטה הטבעית של כלבים בטבע.

נוכחות של תוספים וחומרים משמרים

מזון כלבים זול

סביר יותר שאוכל זול לכלבים יכיל צבעים מלאכותיים, חומרי טעם וחומרים משמרים. אלה משמשים לשיפור המראה וחיי המדף של המוצר, אך אינם מוסיפים כל ערך תזונתי. למעשה, חלק מהתוספים הללו עלולים להוביל לבעיות בריאותיות בטווח הארוך.

מזון יקר לכלבים

מצד שני, מזון יקר לכלבים מכיל בדרך כלל פחות תוספים מלאכותיים. במקום זאת, הם משתמשים בחומרים משמרים טבעיים כמו טוקופרולים (ויטמין E) וחומצה אסקורבית (ויטמין C), אשר נוטים פחות לפגוע בבריאות הכלב.

האם אוכל יקר לכלבים שווה את זה?

בעוד שההבדל במחיר בין מזון לכלבים זול ויקר יכול להיות משמעותי, יש לזכור כי מזונות במחיר גבוהים יותר מספקים לרוב ערך תזונתי מעולה. מרכיבים באיכות גבוהה יותר, זמינות ביולוגית טובה יותר של חומרים מזינים ופחות תוספים מלאכותיים יכולים לתרום לבריאות כללית טובה יותר ולפחות חשבונות וטרינרים בעתיד.

עם זאת, חשוב לזכור שהאופציה היקרה ביותר היא לא תמיד הטובה ביותר. כדאי תמיד לשקול את הצרכים התזונתיים הספציפיים של הכלב שלכם, תוך התחשבות בגיל, גזעו, מצב בריאותי ורמת פעילותו. התייעצו תמיד עם וטרינר או מומחה לתזונת חיות מחמד בעת ביצוע שינויים תזונתיים עבור הכלב. בסופו של דבר, המזון הטוב ביותר עבור הכלב שלכם הוא כזה שמתאים גם לתקציב וגם שומר עליו בריא ומאושר.

המאמר מוגש בשיתוף "המחסן של חיים"; חנות חיות בראשון לציון.

שתפו את הכתבה

הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים 24/7 בכל מה שחם!

דילוג לתוכן