לימודי תואר או לימודי תעודה. יתרונות וחסרונות של כל אחד?

תוכן עניינים

השוואה בין לימודי תואר לבין לימודי תעודה מראה שיש יתרונות וחסרונות לכל אפשרות. אז מה מתאים לכם וכיצד תקבלו החלטה? הנה המדריך המלא

לימודי תואר אקדמי כפופים להנחיות של המועצה להשכלה הגבוהה. נכון להיום, בישראל למשל אפשר ללמוד לתואר רק במוסדות אקדמיים שמוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה ובהם מכללות או אוניברסיטאות.

לשם השוואה, לימודי תעודה אפשר לקבל פחות או יותר בכל מוסד לימודים רלוונטיים. בשביל תעודה מקצועית לא צריך את האישור של המועצה להשכלה גבוהה, אלא רק את ההכרה של המוסדות והגופים הרשמיים שעוסקים בנושא. 

כך תדעו מה מתאים לכם

היתרון של לימודי תואר ראשון באקדמיה בא לידי ביטוי בכך שלאחר מכן ניתן להמשיך לתואר שני, שיש לזה חשיבות רבה יותר בשוק העבודה ושמכירים מקרוב סוגים שונים של תכנים. לעומת זאת, בלימודי תעודה היתרון הוא שמתמקדים בהכשרה מעשית ומשתלבים מהר בשוק העבודה – אבל בתחומים ספציפיים בלבד.

החיסרון של לימודי תואר עלול לבוא לידי ביטוי בזמן שאותו צריך להשקיע. כמו כן, לימודי התעודה רלוונטיים רק למי שרוצים להשתלב בתחום ולהיעזר בהסמכה שיש להם. אז כדי לבחור בין לימודי תואר או תעודה, כדאי לכם להתחיל בהגדרת מטרות לטווח הארוך.

רוצים לקרוא עוד? >>sandruki.co.il

שתפו את הכתבה

הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים 24/7 בכל מה שחם!

דילוג לתוכן