כלבנות טיפולית

תוכן עניינים

מה זה כלבנות טיפולית?

לימודי כלבנות טיפולית הם לימודים המשלבים בין לימודי אילוף של כלבים ובין לימודי טיפול רגשי באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. הלימודים עצמם מעניינים מאוד ולומדים בהם נושאים עיונים ומעשיים שקשורים לטיפול בכלבים ואילוף שלהם לצד איך לטפל בבעיות רגשיות שונות. כלבן טיפולי יכול לטפל בילדים שיש להם בעיות קשב וריכוז, בילדים ובני נוער ומבוגרים שיש להם בעיות רגשיות וגם באנשים שחוו טראומה כלשהיא. 

למי יכול להתאים ללמוד כלבנות טיפולית?

לימודי כלבנות טיפולית יכולים להתאים למי שאוהב כלבים ויש לו גישה לבעלי חיים. הלימודים מתאימים גם למי שיש להם יכולת תקשורת טובה ויכולת לגלות רגישות וקשב לאנשים אחרים ולסבל וכאב של אנשים אחרים. הלימודים עצמם אורכים מספר שנים והם לימודי תעודה. הלימודים כוללים גם מבחנים עיונים בנושאים עיונים שקשורים לתחום הפסיכולוגיה ותחום הטיפול בכלבים וגם לימודים מעשיים והתמחות מעשית בטיפול.

מה זה טיפול רגשי באמצעות כלבים ולמי זה מתאים?

טיפול רגשי באמצעות כלבים או כלבנות טיפולית יכולה להתאים לאנשים שיש להם בעיות רגשיות שונות. כך למשל טיפול זה יכול להתאים מאוד לאנשים שיש להם חרדה חברתית או בעיות תקשורת ויכול להיות להם קשה להתמודד עם מצבים חברתיים. הכלבים והטיפול הרגשי בעזרתם יכולים לעזור לאנשים שיש להם חרדה חברתית או בעיות תקשורת להרגיש בטוחים יותר בסביבת אנשים אחרים. 

בסופו של דבר, טיפול רגשי באמצעות כלבים יכול להתאים לכל אחד החל מגיל 4 ועד גיל 100. כלבים הם חיה תקשורתית  מאוד שיודעת להביע חום ואהבה. אם אנחנו רוצים לעזור לאדם שקרוב אלינו להתמודד עם בעיות של חרדה, דיכאון או בדידות – טיפול רגשי באמצעות בעלי חיים או כלבים יכול לסייע לאותו האדם להתגבר על הקושי שלו ולהרגיש טוב יותר מבחינה רגשית. כמו כל טיפול רגשי, גם טיפול רגשי באמצעות בעלי חיים או כלבים זה תהליך שיכול לקחת מספר מפגשים וזהו תהליך מותאם אישית לכל מטופל. הכימיה שיש למטופל עם המטפל היא אחד הדברים הכי חשובים בכל הסוגים של הטיפול הרגשי שיש.כלבנות טיפולית

שתפו את הכתבה

הירשמו לניוזלטר שלנו

הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים 24/7 בכל מה שחם!

דילוג לתוכן